Hochzeiger Pitztal

Lodowiec Pitztal szczyci się mianem najwyższego i „najdzikszego” z miejsc dostępnych kolejką w całych austriackich Alpach.

Jego niewątpliwym atutem jest nowoczesna infrastruktura i doskonałe warunki narciarskie. W połączeniu z sąsiednim rodzinnym ośrodkiem Hochzeiger, słynącym ze zróżnicowanych tras gdzie trenują najlepsi alpejczycy stanowi idealny kompleks narciarski dla całych rodzin.

Dolina Pitztal to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Tyrolu. Będąc tam nie można przegapić wizyty na jednym z najwyższych szczytów w okolicy. Na wysoki na 3440 m n.p.m. znajduje się Hinterer Brunnenkogel, z którego rozciągają się zapierające dech w piersiach widok. Można tam dojechać kolejką górską i delektować się smakami tyrolskich specjałów w górskiej restauracji.

Jako główny rodzinny ośrodek doliny Pitztal, gdzie realizujemy program naszych wyjazdów klubowych wybraliśmy Hochzeiger. Jest to miejsce niezwykle przyjazne do nauki zarówno dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Tutejsze trasy są bardzo zróżnicowane i biegną w większości powyżej linii lasu, a z racji ekspozycji są też najczęściej przez cały dzień nasłonecznione. Na duże uznanie zasługuje nowoczesna infrastruktura, za którą ośrodek w ostatnich latach otrzymał kilka nagród a w szczególności wyróżnienie za kurort narciarski przyjazny dla całych rodzin.

Prawdziwą gratkądla wymagających narciarzy jest zjazd z czarnej trasy Zirberrfall, która uznawana jest za jedną najbardziej stromych w Tyrolu. Są, tu również trzy ciekawie skonfigurowane warianty off route – niewygładzone, ale oznaczone tyczkami i patrolowane przez ratowników. Hochzeiger pomimo swoich 40 km tras, daje duże możliwości narciarskie a w połączeniu z sąsiednim ośrodkiem lodowcowym Pitztal (w ramach skipassu Hochzeiger jeden dzień jazdy na lodowcu Pitztal, w trakcie którego będziemy realizować program szkoleniowy na lodowcu) gwarancję śniegu a tym samym udanego wypoczynku na nartach.

Dolina Pitztalto również urokliwy austriacki klimat okolicznych miejscowości ztypową dla regionu Tyrolską zabudową. Warto tu wspomnieć o Jerzens i Wenns, w których położone są nasze Hotele Klubowe. Oba miasteczka połączone są ze stacją Hochzeiger siecią bezpłatnych ski busów. Wieczorem zaś warto się wybrać do największej w Tyrolu piwniczki z winami – Elmar Wechselberger, wielki pasjonat i znawca tego gatunku urządził ją w podziemiach pensjonatu Alpen Royal. Znajdziemy w niej ponad 6000 butelek tego zacnego trunku pochodzących z około 140 winnic. – opcjonalnie do wyrzucenia

Niewątpliwym atutem doliny Pitztal jest jej położenie w stosunkowo niewielkiej odległości z Polski ( region położony jest zaraz za Innsbruckiem ) oraz komfortowej bliskości do autostrady.ss

Średni sezon

04 - 31.01.2020
29.02 - 03.04.2020

Wysoki sezon

21.12.2019 - 03.01.2020
01.02. - 28.02.2020

Karnet 6 dniowy Hochzeiger (w tym jeden dzień Pitztal)

Dorosły

Młodzież

Junior

Dorosły

Młodzież

Junior

205 E

174 E

123 E

227 E

193 E

136 E

BABY: urodzone pomiędzy po 2010 - GRATIS

JUNIOR: urodzone pomiędzy 2009 a 2004

MŁODZIEŻ: urodzone pomiędzy 2003 a 2001Nasza zaprzyjaźniona wypożyczalnia sprzętu:

Sport 2000 Schultes
www.skiverleih-pitztal.at

Orientacyjne ceny:

Zestaw dla dziecka na 6 dni – od 50 Euro
Zestaw dla osoby dorosłej na 6 dni – od 150 Euro
Dojazd samochodem:

Warszawa – 1226 km
Gdańsk – 1304 km
Szczecin – 913 km
Kraków – 1003 km

Lotniska:

Innsbruck – 67 km
Monachium – 175 km


Transfery z lotnisk: