Gdzie jechać na snowboard w Alpach?

Uwielbiasz jazdę na snowboardzie i zastanawiasz się, jakie miejsce będzie idealne na zimowe szaleństwo? Alpy są świetną propozycją zarówno dla profesjonalnych narciarzy oraz snowboardzistów, jak i osób początkujących. Wiele krajów europejskich bez wątpienia kusi idealnie naśnieżonymi trasami liczącymi wiele kilometrów, a także zapierającymi dech w piersiach widokami oraz brakiem kolejek do wyciągów. Zatem gdzie jechać na snowboard w Alpy? Odpowiadamy!

 

Szwajcaria

Świetną propozycją dla fanów snowboardingu jest wyjazd do Szwajcarii. To właśnie tam fani zimowych sportów mogą cieszyć się trasami zjazdowymi liczącymi ponad 400 km! Szwajcaria oferuje niezwykle urokliwe wysokogórskie pejzaże, które z pewnością zachwycą każdego turystę. Decydując się na taki wyjazd, można spodziewać się bardzo dobrych warunków narciarskich i snowboardowych, a także odpowiedniego nasłonecznienia stoków oraz wysokiej jakości infrastruktury. Bez wątpienia wyjazd na snowboard w Alpy to świetny wybór dla każdego.

Popularne ośrodki Davos oraz Andermatt zachwycają piękną naturą, ale są także wyjątkowym kierunkiem wyjazdów dla miłośników narciarstwa. Doskonała infrastruktura to gratka dla zapalonych narciarzy, ale również doskonałe miejsce, aby nauczyć się podstawowych umiejętności. Rodziny z dziećmi odnajdą więc tutaj wiele dopasowanych atrakcji, w tym baby trasy dla najmłodszych.

 

Włochy

Południowy klimat Włoch przyciąga do swoich ośrodków narciarskich wiele rodzin z dziećmi, a także profesjonalistów oraz amatorów narciarstwa czy snowboardu. Poza świetnymi trasami narciarskimi Włochy charakteryzują się wspaniałą kuchnią oraz ofertą zakwaterowania na wysokim poziomie. To również doskonała propozycja dla wszystkich miłośników architektury oraz kultury. Wieczorami można odwiedzić miasteczka, a także poznać lokalną społeczność.

Ośrodki narciarskie, takie jak Val di Sole, Folgaria czy Kronplatz cieszą się popularnością wśród miłośników narciarstwa na całym świecie. Odnaleźć można tam wszelkie udogodnienia oraz szereg możliwości jazdy na snowboardzie. To dobry kierunek dla rodzin z dziećmi, które liczą na wiele atrakcji dla najmłodszych. Szkółki narciarskie prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, co jest gwarancją zdobycia nowych umiejętności. Wyjazd do włoskich kurortów narciarskich może stać się początkiem pięknej przygody związanej z narciarstwem.

 

Austria

Bez wątpienia dużym plusem wyjazdu do Austrii jest niewielka odległość od Polski. Trasy o różnej trudności przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i profesjonalnym narciarzom. Znajdziemy także czarną nartostradę dla bardzo wymagających miłośników zimowego szaleństwa. Zjazdom na nartach towarzyszyć będą zapierające dech widoki Alp. Austriackie regiony oferują także wiele restauracji, barów, ale także miejsc, gdzie można spędzić czas, ładując baterię. Dzieci również odnajdą szereg atrakcji, dzięki czemu spędzą wyjątkowy czas. Organizujemy dla najmłodszych czas wolny, tak aby spędziły więcej czasu z rówieśnikami.

Jeśli zatem rozważasz wyjazd na narty lub snowboard w Alpy, nie wahaj się ani chwili. Zimowy sport w tych górach to gwarancja śniegu, słońca, profesjonalnych tras oraz bezpieczeństwa.