Gdzie najlepiej wybrać się na narty do Austrii?

Wśród zalet zimowej części roku bez wątpienia w ścisłej czołówce plasuje się możliwość jazdy na nartach czy snowboardzie. To świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu, ale też wspólną zabawę z rodziną czy zobaczenie pięknej okolicy, a także skosztowanie regionalnych przysmaków w ciekawych miejscach. Istnieje wiele rejonów, które warto odwiedzić, a spośród nich na szczególną uwagę zasługuje Austria. Gdzie wybrać się na narty w tym kraju? Dlaczego właśnie tam warto się udać?

Austria – gdzie na narty?

Austria jest bez wątpienia jednym z popularniejszych krajów, które odwiedzają miłośnicy narciarstwa. Znajduje się tam wiele stacji i ośrodków narciarskich, które zaskakują świetnie zaplanowanymi trasami, nowoczesną infrastrukturą i licznymi udogodnieniami, a w ich okolicy zawsze można znaleźć komfortowe obiekty noclegowe czy wypożyczalnie sprzętu. Ponadto austriacka kuchnia jest bardzo interesująca, dlatego wyjazd może poszerzyć także kulinarne horyzonty! Jakie miejsca możesz dzięki nam odwiedzić?

Goldeck

Goldeck to nowoczesny ośrodek narciarski, doskonale znany wśród narciarzy, z którego rozciąga się przepiękny widok na praktycznie całą Karyntię. Możesz liczyć na 25 km tras i korzystać ze świetnie zaplanowanych kolejek linowych. Znajduje się tam również tzw. Kinderland, czyli nowy ośrodek dla dzieci, który stanowi świetną propozycję dla początkujących małych narciarzy. Korzystając z usług narciarskiego przewodnika, można odkryć przepiękne miejsca widokowe. W okolicy znajduje się także sporo restauracji czy słynne karynckie łaźnie.

Katschberg

To ośrodek wyjątkowo często wybierany przez rodziny z dziećmi, ponieważ znajduje się w nim narciarska wioska Katschi’s Children World. Katschberg leży na pograniczu Karyntii i Salzburga. W tym przypadku nartostrady są wyjątkowo szerokie i zadbane. 70 km zróżnicowanych tras sprawia, że na świetną zabawę mogą liczyć zarówno profesjonalni narciarze, jak i początkujący czy rodziny z dziećmi. Na najodważniejszych czeka natomiast czarna trasa Direttissima. Co interesujące, możliwa jest tutaj jazda na nartach poza trasami. Kolejnym atutem jest przepiękna okolica, zachwycająca hipnotyzującymi widokami.

Hochzeiger Pitztal

Ten wyjątkowy ośrodek narciarski oceniany jest jako najwyższe i najdziksze miejsce w Austrii, do którego można dostać się kolejką. Nowoczesna infrastruktura to jego niepodważalna zaleta. W ośrodku trenują najlepsi alpejczycy, co potwierdza, że ze stoków chętnie korzystają profesjonaliści. Z drugiej strony tras jest naprawdę sporo, dlatego Hochzeiger Pitztal cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi. Nie da się też zaprzeczyć, że to jedno z piękniejszych miejsc w Alpach. Ośrodek ma do zaoferowania 40 km świetnie poprowadzonych tras, jednak istnieje możliwość zjazdu poza nimi – jazda kategorii off route odbywa się po niewygładzonym śniegu, jednak dla bezpieczeństwa kierunek jazdy wyznaczają tyczki, a ratownicy cyklicznie patrolują te miejsca. Na uwagę zasługuje również piękna tyrolska architektura, którą można oglądać np. w Wenns. Dolina Pitztal położona jest stosunkowo blisko Polski.

Hochzillertal

Ten ośrodek jest doceniany przede wszystkim za różnorodność oraz bardzo długie, wyjątkowo malownicze trasy. W sumie narciarze mają do dyspozycji 91 km tras, jednak kupując skipass Zillertaler Superskipass, można skorzystać z Zillertal Arena, ciesząc się dodatkowymi 150 km tras. Hochzillertal to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić nawet na kilka dni, gdyż jest w czym wybierać. Nie można zapomnieć także o mnogości restauracji, ale też innych udogodnień pokroju basenów termalnych czy obiektów ze strefami Wellness. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą również skorzystać z najbardziej stromej trasy w całej Austrii – Harakiri – której nachylenie sięga 78%.

Austria narty - gdzie najlepiej pojechać? Pomożemy Ci!

Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie pomożemy Ci wybrać miejsce, w którym z pewnością przeżyjesz wyjątkową, zimową przygodę.