Gdzie najlepiej pojechać na narty do Włoch?

W Polsce nieczęsto panują odpowiednie warunki pogodowe do uprawiania sportów zimowych. Z tego względu tak wiele osób decyduje się na wyjazd na narty za granicę. Szczególną popularnością wśród narciarzy cieszą się Włochy. W Italii dostępnych jest wiele ośrodków, gdzie można szusować po stokach przez cały rok. Jeśli chcesz poznać najpopularniejsze propozycje, przeczytaj nasz artykuł.

 

Włochy – gdzie na narty?

Do jednych z najpopularniejszych destynacji narciarskich w Europie należą właśnie Włochy. Szczególną popularnością cieszy się włoska Dolina Słońca, czyli Val di Sole, oraz ośrodek Alpe di Siusi. Wybierając się na narty do Italii, warto odwiedzić również region Folgaria, ośrodek Kronplatz, dolinę Val di Fiemme czy Val di Fassa.

 

Val di Sole, czyli Dolina Słońca

Val di Sole, nazywana Doliną Słońca, to jeden z najpopularniejszych regionów narciarskich we Włoszech. Przyjeżdżają do niego narciarze i snowboardziści z całej Europy. Doceniany jest przede wszystkim ze względu na różnorodność tras, wyjątkowy klimat i dużą liczbę atrakcji.

Val di Sole należy do terenu narciarskiego SKIRAMA DOLOMITI, w którego skład wchodzi wiele świetnych ośrodków narciarskich m.in. Pejo, Passo Tonale czy legendarna Madonna di Campiglio. W Val di Sole dostępne są trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, znajduje się tam także nowoczesny wyciąg, dzięki któremu można z łatwością przedostać się ze stoków Folgaridy/ Marillevy do legendarnej Madonna di Campiglio. W regionie nie brakuje również innych atrakcji, z których można skorzystać w przerwach od zjeżdżania. Dostępne są tam m.in. lodowiska, trasy dla miłośników nart biegowych oraz zamarznięte wodospady, na których można spróbować swoich sił we wspinaczce.

 

Alpe di Siusi

Alpe di Siusi to kolejny ośrodek cieszący się ogromną popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów. Położony jest w samym sercu Dolomitów. Łączy się z popularną Val Gardeną i niezwykłą karuzelą narciarską – Sella Ronda. W Alpe di Siusi prawie przez cały rok panuje słoneczna pogoda. Jednak mimo tego nie trzeba martwić się o warunki na stokach – zawsze są one fantastyczne. To wszystko dzięki temu, że są one nieustannie naśnieżane.

W Alpe di Siusi można korzystać z aż 175 km tras narciarskich oraz 20 wyciągów – 2 kolejek linowych, 5 wyciągów orczykowych i 13 wyciągów krzesełkowych. Trasy w Alpe di Siusi są zróżnicowane pod kątem trudności, dostępne są stoki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodek oferuje również wiele atrakcji, z których można skorzystać w przerwie od szusowania po stokach. Znajdują się tam m.in. funparki, liczne kluby, restauracje i bary.

 

Val di Fassa

Wymieniając najlepsze miejsca na narty we Włoszech, nie można pominąć doliny Val di Fassa, nazywanej wizytówką Dolomitów. Region ten położony jest pomiędzy trzema miejscowościami: Moena, Canazei oraz Pozza di Fassa. Co go wyróżnia? Przede wszystkim piękne krajobrazy i masywy Gruppo di Sella i Sassolungo. Ponadto Val di Fassa oferuje gościom doskonałe trasy narciarskie o długości 270 km. Region ten jest polecany zarówno profesjonalnym narciarzom, jak i osobom stawiającym pierwsze kroki w sportach zimowych. Doceniany jest on również przez rodziny z dziećmi.

 

Folgaria

Folgaria to ośrodek położony w sercu Alp Cymbryjskich. Cieszy się on ogromną popularnością przede wszystkim wśród początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. Na jego terenie znajduje się wiele łatwych tras i delikatnie nachylonych nartostrad. Dużą zaletą ośrodka Folgaria jest również fakt, że jego teren jest systematycznie naśnieżany, przez co panują tam idealne warunki narciarskie. Ponadto, wybierając się do Folgarii, można korzystać z wielu atrakcji m.in. lodowisk, basenów, kina, a nawet teatru.

 

Włochy – narty. Gdzie najlepiej zarezerwować wyjazd?

Planujesz wyjazd na narty do Włoch? Skorzystaj z oferty naszego biura. Organizujemy wyjazdy do najlepszych ośrodków narciarskich, takich jak wspomniane Val di Sole, Val di Fassa, Alpe di Siusi, Folgaria, a także 3 Zinnen Dolomites, Kronplatz oraz Val di Fiemme. W naszej ofercie znajdują się eventy narciarskie z mnóstwem atrakcji, wyjazdy incentive dla firm, a także wyjazdy klubowe z pakietem szkoleń dla dzieci i dorosłych oraz programem animacji.