Gdzie najlepiej pojechać w Alpy na narty?

Alpy to przepiękny łańcuch górski, który przebiega przez granice aż ośmiu państw – między innymi Austrię, Szwajcarię i Włochy. To bardzo chętnie wybierana destynacja przez wszystkie osoby będące miłośnikami sportów zimowych. Na szczęście każdy z tych krajów może poszczycić się bardzo dobrze przygotowanymi ośrodkami zimowymi.

Organizacją wyjazdów w Alpy zajmujemy się od wielu lat – mieliśmy okazję gościć w wielu resortach wypoczynkowych, a także zjechać po niezliczonej ilości tras. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia, opowiemy Ci w poniższym artykule, gdzie najlepiej jechać w Alpy, jeżeli chcesz spędzić czas, zjeżdżając na nartach.

 

Gdzie najlepiej w Alpy na narty? Podpowiadamy!

Zaczniemy najpierw od bardzo interesującej propozycji w Szwajcarii, jaką jest region Davos i wykupienie karnetu narciarskiego Davos Klosters Mountains. Karnet ten umożliwia korzystanie z oferty aż pięciu rejonów, gdzie łączna długość stoków wynosi niemal 307 kilometrów. Region narciarski Davos znajduje się w malowniczej części Szwajcarii. To świetna propozycja zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu sportami zimowymi.

 

Gdzie najlepiej jechać w Alpy na terenie Austrii?

Jednym z naszych ulubionych ośrodków zimowych na terenie Austrii jest Goldeck. To miejsce, które zachwyci każdego, kto woli stronić od przepełnionych stoków i ośrodków. Goldeck to kameralne miejsce, które charakteryzuje się profesjonalnie przygotowanymi trasami o różnym poziomie trudności. Ponadto to okolica gdzie znajduje się przepiękne jezioro Millstatter, na uwagę zasługuje również możliwość odwiedzenia całorocznego lodowca Moltaler.

Rodziny z dziećmi, które chętnie wracają na austriackie stoki, najczęściej decydują się na wizytę w ośrodku Katschberg. Obiekt położony jest w malowniczej okolicy, która zachwyca od pierwszego wejrzenia. Znajduje się tu między innymi bardzo dobrze wyposażona narciarska wioska Katschi’s Children World.

 

Gdzie najlepiej w Alpy na narty? Najlepsze ośrodki we Włoszech!

Val di Fassa to ośrodek bardzo chętnie wybierany przez osoby, które decydują się wyjechać z nami w Alpy. Okolica to przede wszystkim zachwycające widoki. Osoby lubiące jeździć na nartach na pewno będą zadowolone z ponad 114 kilometrów nartostrad.

Kolejnym miejscem, o którym chcielibyśmy opowiedzieć, jest ośrodek 3 Zinnen Dolomites, który spodoba się przede wszystkim rodzinom z małymi dziećmi. Dookoła znajdują się przepiękne, leśne tereny, a także rozległe pastwiska, które doskonale sprawdzą się w przypadku dłuższych spacerów piechotą – w końcu wyjazd w góry to nie tylko narty.

 

Gdzie najlepiej jechać w Alpy? Podsumowanie

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą wyjazdów narciarskich. Każdy z ośrodków ma w sobie coś interesującego - niektóre charakteryzują się dużą liczbą tras o łącznej długości nawet trzystu kilometrów.

Przy wyborze konkretnego miejsca należy zwrócić uwagę między innymi na poziom trudności tras narciarskich. Jeżeli nasza przygoda z nartami bądź snowboardem dopiero się rozpoczyna lub jesteśmy początkującymi adeptami śnieżnego szaleństwa, rekomendujemy wybór mniejszych ośrodków z prostszymi trasami, dostosowanymi do naszych umiejętności.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom już wiesz, gdzie możesz wybrać się na narty. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o Alpach w kontekście wyjazdów narciarskich, zachęcamy Cię do zapoznania się z resztą treści, które przygotowaliśmy dla Ciebie na naszym blogu.