Gdzie pojechać w góry zimą?

Urlop dla każdego z nas jest okresem niezwykle wyczekiwanym. Relaks, aktywnie spędzany czas z dala od codziennych obowiązków to coś, co motywuje nas do dalszych działań i dodaje nam energii. Specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego apelują, aby nie rezygnować z relaksu, gdyż jego brak może mieć negatywny skutek na nasze zdrowie. Idealna sposobność, aby gdzieś wyjechać, pojawia się zimą, kiedy mamy okazję naładować baterie podczas wycieczek górskich!

 

Gdzie pojechać w góry zimą?

Przeznaczając nasz wolny czas oraz zaoszczędzone fundusze na wyjazd, warto dobrze zastanowić się, na jaki kierunek postawić, aby jak najlepiej wykorzystać chwile beztroski. Spędzenie zimy w górach jest idealnym pomysłem, zwłaszcza gdy uwielbiamy aktywny wypoczynek oraz różnorodne sporty zimowe. Wymienimy tu kilka krajów najchętniej wybieranych przez zimowych turystów, które cieszą się dużą popularnością oraz zainteresowaniem.

 

Szwajcaria

Ten kraj kryje wiele niespodzianek! Jest chętnie odwiedzanym państwem, a to z uwagi na wiele rozwiniętych sektorów turystyki w regionach takich jak m.in. Andermatt – położony w sercu Szwajcarskich Alp, oferujący ponad 120 kilometrów tras narciarskich. Będąc w tym malowniczym zakątku, mamy okazję skorzystać z trasy wiodącej nartostradami oraz wyciągami aż do S. Catrina. Z uwagi na wysokie usytuowanie to świetne miejsce do narciarskich wypadów, zwiedzania oraz podziwiania pięknych krajobrazów. Szczególnie lubiany jest również region Davos w kantonie Gryzonia. Miasto na wschodzie Szwajcarii oferuje piękne okolice do aktywności fizycznej, a to dzięki trasie liczącej w sumie 307 kilometrów, prowadzącej nartostradami.

 

Włochy

Planując zimowy wypoczynek we Włoszech, nie sposób nie wspomnieć o regionie Val Di Fassa – swoistej wizytówce Dolomitów. Rejon ten słynie z niezawodnych warunków śniegowych. Dodatkowym atutem jest możliwość podziwiania mas skalnych masywu Gruppo di Sella i Sassolungo – takie widoki robią wrażenie na każdym turyście. Często wybieranym kierunkiem jest również Folgaria, będąca świetnie skomunikowaną częścią regionu – od autostrady dzieli nas tu niespełna 20 kilometrów. To idealny wybór dla początkujących fanów sportów zimowych. Od kilku lat w Folgarii odbywają się treningi juniorskiej kadry Włoch w narciarstwie alpejskim. Val di Sole zachwyci nas m.in. jedna z największych karuzel narciarskich w Dolomitach. Na miejscu do dyspozycji narciarzy oddano różnorodne trasy, które pozwalają wybrać coś zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów.

 

Austria

Decydując się na górskie szaleństwo w Austrii, warto odwiedzić ośrodek w sercu Karyntii – Goldeck. W okolicach znajduje się około 30 kilometrów tras o różnym poziomie trudności z nowoczesną infrastrukturą, a jego umiejscowienie pozwala na kameralny odpoczynek. Gdy mamy ochotę na goszczenie w o wiele większych kompleksach, Hochzillertal sprawdzi się znakomicie. Cała karuzela narciarska Zillertall oferuje aż 500 km tras. Spędzenie urlopu zimą w Alpach to prawdziwa przyjemność. Gdy mamy ochotę na ekstremalne warunki idące w parze z żywiołową jazdą, odpowiedzią będzie Hochzeiger Pitztal! Tyrol zachwyca swoim urokiem – podróżując do tego regionu, nie sposób ominąć Hinterer Brunnenkogel, szczytu o wysokości 3440 m n.p.m.

Wielu turystów zastanawia się, gdzie warto pojechać w góry zimą tego roku. Zważając na rozmaite możliwości, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ostateczny wybór zależy od konkretnych oczekiwań. Każdy region słynie z innych atrakcji, tak więc warto przemyśleć decyzję w oparciu o swoje umiejętności, doświadczenie w sportach zimowych oraz cel wypoczynku. Choć każdy przedstawiony ośrodek słynie z tras narciarskich, to nie jedyna atrakcja, która czeka na przyjezdnych.