Kiedy jechać na narty do Austrii

Zimowa aura kojarzy nam się raczej z aktywnym wypoczynkiem pośród ośnieżonych stoków, dlatego coraz więcej osób decyduje się na regularne zimowe wyjazdy, mające przybliżyć do zimowego krajobrazu jeszcze skuteczniej. Na popularności nie traci Austria, która dla miłośników aktywnego wypoczynku jest wręcz idealną destynacją. Kiedy na narty do Austrii? Podpowiadamy, w jakim okresie roku najlepiej zaplanować sobie urlop.

 

Kiedy na narty do Austrii? Dlaczego warto?

Zwolenników szusowania na austriackich stokach nie brakuje, choć są i tacy, którzy długo zastanawiają się nad takim pomysłem. Nie wiesz, kiedy jechać na narty do Austrii i czy warto w ogóle wybrać taki sposób wypoczynku? Jest to częsta wątpliwość, szczególnie w przypadku osób, które rzadko decydują się na aktywny wypoczynek. Mnogość zalet takiego wyboru powinna jednak skłonić do przełamania swojej zwyczajowej inicjatywy urlopowej na rzecz resetu w Austrii.

Narty w tym kraju to przede wszystkim możliwość połączenia relaksu z aktywnym wypoczynkiem. Nie ma przecież lepszej okazji na spróbowanie czegoś nowego niż odpoczywanie w otoczeniu przepięknej górskiej przyrody, której w Austrii z pewnością nie brakuje. Kiedy warto pojechać na narty do Austrii? Również wtedy, gdy jesteś już doświadczonym narciarzem i chcesz jeszcze bardziej doskonalić swoje umiejętności. Austria to zdecydowanie jedna z najlepszych destynacji pod tym względem – różnorodność tras pozwala na regularną zmianę swojej rutyny treningowej. W zależności od Twojego stopnia zaawansowania możesz wybierać spośród bogatego katalogu szlaków.

 

Kiedy na narty w Austrii? Wyjazdy z dziećmi

Austria to także świetny kierunek, jeśli chcesz zaplanować aktywny wypoczynek dla całej rodziny, ale nie wiesz, jaka destynacja będzie odpowiednia również dla najmłodszych. W naszej ofercie nie brakuje zorganizowanych wyjazdów do Austrii, pod wieloma względami przystosowanych do potrzeb najmłodszych. Jednym z najlepszych przykładów w tej kwestii może być np. wyjazd na narty do austriackiego Hochzeiger Pitztal – kurortu dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi. W ramach naszych wyjazdów całą rodziną możecie eksplorować nie tylko długie trasy na świetnie przystosowanych stokach, ale także zwiedzać pobliskie miasteczka czy relaksować się w doskonale wyposażonych kurortach zimowych, w których nie brakuje pasjonujących atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

 

Najlepszy moment sezonu – kiedy na narty w Austrii?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej wybrać się na narty do Austrii, powinieneś przede wszystkim zapoznać się z sezonem narciarskim tego kraju. Wyjazd w trakcie sezonu to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli zależy Ci przede wszystkim na świetnych warunkach do jazdy bezpośrednio na stoku. W jakich miesiącach trwa tam sezon narciarski? Na zdecydowanej większości austriackich stoków rozpoczyna się on wraz z pierwszymi dniami grudnia i trwa aż do samej końcówki marca. Nie jest to jednak regułą. Wiele osób decyduje się również na wyjazd w Alpy pod koniec sezonu. Mniejsza ilość turystów, a także bardziej przyjazne warunki pogodowe przyciągają dużą grupę narciarzy. To także doskonała okazja do tego, aby nabyć podstawowe umiejętności. Nauka, kiedy na stoku znajduje się mniej osób, może okazać się mniej stresująca i bardziej efektywna.

 

Kiedy na narty w Austrii? Cały rok!

Dla niezdecydowanych lub dla tych, którym ciężko jest zaplanować urlop we wcześniej wymienionym przedziale czasowym, mamy doskonałą wiadomość: na części stoków austriackich z możliwości aktywnego wypoczynku można korzystać cały rok. Warto jednak pamiętać, że jest to możliwość dość ograniczona, warto więc wcześniej zastanowić się nad tym, kiedy wybrać się na narty w Austrii.