Kiedy najlepiej jechać na narty do Włoch?

Wybierając się do Włoch, musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, dlatego warto odpowiednio wcześnie zaplanować naszą podróż. Jednym z istotnych aspektów jest wybór miejsca docelowego, dlatego dobrze, abyśmy zastanowili się i zrobili porządny research, dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć optymalną decyzję. Co jeszcze musimy wziąć pod uwagę?

 

Kiedy na narty do Włoch?

Jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć przed wyjazdem na narty do Włoch, jest data naszej podróży. Sezon narciarski we Włoszech jest dość długi, dzięki czemu możemy wybrać dogodny dla nas termin. Uzależnione jest to od konkretnego ośrodka, jednak zwykle daty są do siebie zbliżone. Urlop narciarski w urokliwym włoskim miasteczku może być fantastyczną przygodą, która będzie obejmowała nie tylko ekscytujące szusowanie, ale także odpoczynek od codziennych spraw. W zależności od miasteczka w niektórych ośrodkach sezon rozpoczyna się już pod koniec października i trwa nawet do kwietnia.

Odpowiednio wcześnie zaplanowana podróż pozwoli nam na staranne przygotowanie się do białego szaleństwa i czasu spędzonego na szusowaniu. Jeśli zależy nam na wybraniu się do Włoch całą rodziną, najlepiej, abyśmy zdecydowali się na styczeń lub luty. Są to jednak popularne miesiące, dlatego musimy pamiętać, aby zarezerwować pokój w ośrodku, którym jesteśmy zainteresowani, odpowiednio wcześnie, zanim zabraknie w nim miejsc.

 

Kiedy najlepiej na narty do Włoch? Plan podróży

Dużym ułatwieniem przed wyjazdem na narty do Włoch będzie przygotowanie konkretnego planu, który pozwoli nam na uniknięcie nieoczekiwanych problemów, które mogłyby wpłynąć negatywnie na nasz wypad. Niestety, nie zawsze mamy czas na sporządzenie podstawowego grafiku wyjazdu, dlatego wspaniałym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biura podróży. Nasza firma została stworzona z pasji do nart oraz snowboardu, dlatego staramy się dzielić naszą radością, a każdy oferowany w naszym biurze wyjazd będzie niezapomnianą przygodą.

W naszym biurze posiadamy szeroką ofertę wyjazdów do najpiękniejszych włoskich miasteczek, w których “naładujesz baterie” po wielu miesiącach ciężkiej pracy i wrócisz po urlopie z nową energią i motywacją do działania. Korzystając z naszych usług, nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także unikniesz stresu związanego z organizacją wycieczki. W naszym biurze podróży oferujemy wyjazdy m.in. do miejsc takich jak Val di Sole, Folgaria czy Val di Fiemme. Są to piękne, malowniczo położone ośrodki narciarskie, w których przeżyjesz niezapomniane chwile.

 

Gdzie wybrać się na narty we Włoszech?

Włoskie stoki są jednymi z najpopularniejszych wyborów na zimowy urlop i cieszą się dobrymi opiniami wśród pasjonatów narciarstwa. Zachwycające widoki, wspaniała atmosfera i znakomita kuchnia uczynią nasz wypad wyjątkowym i zagwarantują dobrą zabawę. Jednymi z najpiękniejszych regionów we Włoszech jest Val di Fiemme – rejon ten zachwyca monumentalnymi szczytami górskimi. Imponujący kompleks skoczni narciarskich przywodzi na myśl Mistrzostwa Świata.

Kolejnym miejscem, które warto wziąć pod uwagę, jest uznawana za wizytówkę Dolomitów dolina Val di Fassa. Charakteryzuje się wspaniałymi warunkami śniegowymi, które urozmaicą nasze szaleństwo na stokach. Natomiast, jeśli zależy nam na spędzaniu czasu w jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie, doskonałym miejscem na urlop będzie znajdujący się w Tyrolu Południowym Kronplatz. Jest on jednym z najpopularniejszych ośrodków we Włoszech i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Jeśli jesteś fascynatem tradycji i kultury, idealnym miejscem docelowym, w które warto się wybrać, będzie ośrodek 3 Zinnen Dolomites, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za niesamowite połączenie zapierającego dech w piersiach krajobrazu z kulturową tradycją regionu.