Falkensteiner Club Funimation

Odległość
od centrum
0
Odległość
od skibussa
0
Odległość
od wyciagu
20m
Basen TAK
Wellnes TAK
Wyżywienie FB+

Hotel Falkensteiner Club Funimation to z pewnością jeden z najatrakcyjniejszych alpejskich obiektów gdzie zadbano o niezwykle urozmaicony wypoczynek zimowy tworząc masę atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Położony jest na wysokości 1650 m, wprost na stokach narciarskich Katchbergu, zaledwie 6 km od miasteczka Lungau oraz zjazdu z autostrady . Od małego centrum kurortu Katchberghoche, wraz z kilkoma sklepami, barami i restauracjami dzieli go zaledwie 500 m.

Funimation to wymarzone miejsce na rodzinny wypoczynek narciarski. Dla dzieci przygotowano tutaj ogromny kompleks rozrywkowy : Baby Land (dla maluszków od 4 miesiąca życia), 3 piętrową strefę Falky Land ze zjeżdżalnią, kinem, basem z piłkami, małpim gajem, ścianką wspinaczkową oraz własną restauracją (z całodziennymi przekąskami oraz napojami wliczonymi w cenę), Family World (tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, play station) oraz Falky Aqua World z olbrzymią zjeżdżalnią, basenem oraz brodzikiem. Bogatą ofertę dopełnia całodzienny, różnorodny program animacyjny. Funimation to także bogata oferta dla dorosłych: dwie ogromne strefy wellness&Spa, wieczorny program rozrywkowy, sala disco oraz typowa dla Hoteli Falkensteiner wyborna międzynarodowa kuchnia.

W tym sezonie gości hotelu Funimation zaskoczy świeżo odnowiona aranżacja jednej z restauracji, dodatkowe atrakcje dla najmłodszych w strefie Falky Land oraz rozbudowana cześć parku wodnego.

Do dyspozycji gości:

Hotel

Wellness&SPA

Dzieci

Narty

 • recepcja
 • hol
 • lobby
 • sale restauracyjne
 • bar
 • klub nocny
 • teatr
 • winda
 • parking
 • Wi-Fi internet
 • tygodniowy program animacyjny dla dorosłych
 • Wi-Fi internet
 • baseny wewnętrzne
 • baseny zewnętrze
 • basen - aqua park dla dzieci
 • strefa saun
 • łaźnie fińskie
 • łaźnie tureckie
 • pokoje relaksacyjne
 • centrum fitness z dziennym programem
 • zabiegi SPA i kosmetyczne (dodatkowo płatne)
 • udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi
 • strefy zabaw dla dzieci
 • Baby Land (od 4 m życia)
 • Falky Land (plac zabwa, kino, małpi gaj, ścianka wspinaczkowa)
 • menu dla dzieci
 • Family World
 • pokój gier dla młodzieży
 • teatr dla dziec
 • narciarnia z wyjściem na stok
 • wypożyczalnia sprzętu w hotelu
 • skibus przed hotelem

Pokoje:

Hotel posiada 185 komfortowych i wyjątkowo przestronnych pokoi oraz apartamentów rodzinnych w 3 kategoriach: Comfort o powierzchni19 m2 (dla 2 osób), Familly Comfort o powierzchni 27 m2 z wydzieloną częścią sypialną dla dzieci (dla maksymalnie 4 osób) oraz Family Suites Superior o powierzchni 38 m2 z 3 osobnymi pokojami (dla maksymalnie 5 osób).


Wyżywienie:

Goście Hotelu Funimation, otrzymują w cenie wyjątkowy pakiet Full Borad PLUS, co oznacza całodzienne wyżywienie wraz z napojami. Hotelowa restauracja serwuje swoim gościom 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch (wraz z ciepłymi i zimnymi przekąskami) oraz obfite obiadokolacje w formie tematycznych bufetów. Do wszystkich posiłków napoje wliczone są w cenę (woda, soki, cola, fanta, sprite, oraz napoje alkoholowe: wino i piwo podczas lunchu i obiadokolacji). Dla najmłodszych gości przygotowaną osobną salę restauracyjną, oraz specjalnie dedykowane bufety.


WYJAZDY KLUBOWE ALLEGRY

Wyjazdy Klubowe Allegry to nasza sprawdzona od wielu lat formuła, gwarantująca atrakcyjne miejsca zakwaterowania, różnorodne ośrodki narciarskie ale przede wszystkim zawierająca w cenie pakiety szkoleń da dzieci i dorosłych oraz bogaty program popołudniowych animacji.

Hotele, w których organizujemy wyjazdy klubowe, to starannie przez nas wyselekcjonowane obiekty, przy wyborze których kierowaliśmy się myślą o idealnym rodzinnym wypoczynku. Hotele te posiadają wiele udogodnień dla dzieci: m.in. sale zabaw, pokoje gier, niezbędne akcesoria (foteliki, łóżeczka dla dzieci i przewijaki) oraz miejsca relaksu dla dorosłych (basen, strefa wellness). Każdy z obiektów posiada również specjalną salę, w której codziennie nasi animatorzy organizują wieczory pełne atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Mając świadomość, jak to dla Państwa ważne, wybór hoteli do naszej oferty klubowej uzależniamy również od jakości wyżywienia świadczonego przez hotelową restaurację.

Dla Państwa komfortu wybraliśmy lokalizację, które w danym regionie leżą możliwie najbliżej stoków. Hotele Klubowe Allegry wyróżnia także najlepszy stosunek ceny do komfortu zakwaterowania oraz wysokie zniżki dla dzieci.

Wyjazdy Klubowe Allegry to:

Dla dzieci
- całodniowe przedszkole narciarskie dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat *
- całodniowa szkółka narciarska dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 roku życia,
- bogaty program animacyjny realizowany wieczorem w hotelu,

Dla dorosłych
- codzienne szkolenia narciarskie i snowboardowe,
- tygodniowy program atrakcji Apres Ski,

Dla wszystkich:
- opieka rezydenta oraz kadry instruktorskiej, która zakwaterowana jest z Państwem w hotelu
- starannie wyselekcjonowane hotele z wieloma udogodnieniami dla najmłodszych i tych nieco starszych gości,
- gwarancja dobrej zabawy


* na wyjazdach klubowych w ośrodkach narciarskich Folgaria oraz Val di Fassa przedszkole narciarskie prowadzone jest dla dzieci już od 3 roku życia.
** Wszystkie powyższe świadczenia wliczone są w cenę wyłącznie przy wyborze oferty Hotelu Klubowego.


Przedszkole Allegra Mini-Ski i szkółka narciarska Allegra Ski dla dzieci

Jest to propozycja dla tych wszystkich rodziców, którzy marzą o białym szaleństwie ale nie chcą rozstawać się ze swoimi pociechami. Pragną dzielić z nimi narciarską pasję i pokazać jak można aktywnie spędzać czas zimą. Jednocześnie mogą oni wygospodarować na stoku czas dla siebie, podczas gdy ich dzieci będą szkolić swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktorów.
Całodzienny , autorski program szkoleniowy, przygotowany jest w oparciu o program nauczania PZN i wieloletnie doświadczenie, naszej sprawdzonej, polskojęzycznej kadry instruktorskiej.
Aby efekty nauki były jak najlepsze nasi instruktorzy dzielą uczestników szkolenia nie tylko ze względu na wiek, ale również umiejętności oraz predyspozycje motoryczne dzieci.
W każdym z naszych Hoteli Klubowych po nartach, przez około 2 godziny dziennie organizowane są animacje wieczorne. Dla naszych małych narciarzy przygotowaliśmy wesołe gry, konkursy, sportowe turnieje, jest wspólne oglądanie filmów, czytanie bajek i lepienie z plasteliny. To czas w którym rodzice mogą w spokoju skorzystać z hotelowych strefy wellness czy relaksować się przy lampce lokalnego wina.

W ramach Allegra Mini-Ski oraz Allegra Ski zapewniamy:
- całodzienny program szkoleniowy w godzinach 10-16
- małe, zróżnicowane pod kątem zaawansowania oraz wieku, grupy szkoleniowe
- opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej Allegry
- opiekę Niani Allegry
- zawody narciarskie z medalami na zakończenie wyjazdu
- codzienny popołudniowy program animacyjny


Przedszkole narciarskie Allegra Mini-Ski przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat *

W ramach Przedszkoli Narciarskich Allegra Mini- Ski wielkość grup szkoleniowych nie przekracza 6 uczestników, a przy maluszkach stawiających pierwsze kroki są to praktycznie zajęcia indywidualne. Aby uniknąć nadmiernego przemęczenia, lub zniechęcenia do narciarstwa, kurs przeplatany jest zajęciami oraz zabawami bez użycia nart.

Każdy dzień rozpoczyna się spotkaniem o 10 rano na stoku. Po rozgrzewce mali adepci narciarstwa rozpoczynają zajęcia z instruktorami. O godzinie 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Na czas posiłku rodzice mogą dołączyć do swoich pociech lub dzieci mogą pozostać pod opieką instruktorów (lunch dodatkowo płatny, ok 7 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego). Po przerwie rozpoczyna się tzw opieka NIANI ALLEGRY. Jest to najczęściej jedna z naszych instruktorek która organizuję dzieciom gry i zabawy w restauracji na stoku, lub - jeśli dopisuje pogoda - na śniegu. Po lunchu, w zależności od potrzeb i sił, dzieci mogą kontynuować jazdę na nartach. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.

* na wyjazdach klubowych w ośrodkach narciarskich Folgaria oraz Val di Fassa przedszkole narciarskie prowadzone jest dla dzieci już od 3 roku życia.


Szkółka narciarska AllegraSki przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12; 13-16 lat

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10 rano na stoku i prowadzone są w grupach nie przekraczających 9 uczestników. Tak jak w przypadku przedszkola Allegra mini Ski o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch (dodatkowo płatny, ok 7 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego) Po przerwie dzieci i młodzież kontynuują jazdę z instruktorami. Nie jest to już jednak stricte nauka, a bardziej jazda dowolna z elementami zabawy pod opieką instruktorów, w związku z czym grupy mogą być wtedy nieco bardziej liczne. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.


Szkółka snowboardowa dla dzieci i młodzieży przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12; 13-16 lat

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, do naszej oferty wprowadziliśmy również szkolenia snowboardowe dla dzieci i młodzieży.

Szkolenia prowadzone są przez naszych instruktorów snowboardu w oparciu o najnowszy program nauczania SITS. Program dostosowany jest do indywidualnych umiejętności i predyspozycji uczestników. Zajęcia realizowane są wymiarze 3 godzin dziennie, od godziny 10 do 13. Podobnie jak w przypadku szkółki narciarskiej o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Po lunchu dzieci i młodzież mogą kontynuować jazdę pod opieką instruktora narciarstwa.

Dla klientów Wyjazdów Klubowych Allegry przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci i młodzieży wliczona jest w cenę wyjazdu. Szkółka snowboardowa jest dodatkowo płatna i cena za 6 dniowy kurs to 500 zł/os.

* Młodzież w wieku od 13 lat może również korzystać bezpłatnie ze szkoleń snowboardowych w grupach dla dorosłych, które mają jednak wymiar jedynie 2 godzin dziennie.


Szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dorosłych

Nasze szkolenia narciarskie i snowboardowe,prowadzone są przez wykwalifikowany, polskojęzyczny, instruktorski TEAM ALLEGRY.

W ramach szkoleń narciarskich i snowboardowych dla dorosłych wykorzystujemy nowoczesne metody nauczania opracowane na podstawie najnowszych programów PZN oraz SITS. Nasi instruktorzy posiadają ogromne doświadczenie w prowadzeniu kursów narciarstwa i snowboardu, ale przede wszystkim potrafią dzielić się z Państwem swoją wiedzą oraz zarażać swoja pasją.

Szkolenia narciarskie prowadzone są na 3 poziomach zaawansowania:

- podstawowy - dla adeptów mających pierwszy kontakt ze snowboardem lub nartami, a także dla tych, którzy czują się niepewnie nawet na najprostszych, płaskich stokach;

- średnio zaawansowany- przewidziany jest dla osób które radzą już sobie na niebieskich trasach, a pierwszy kontakt z nartami czy snowboardem maja za sobą, widoczne są jednak u nich braki w technice i stylu;

-zaawansowany- to poziom dla osób dobrze i bardzo dobrze jeżdżących niebojących się prędkości i szukających wrażeń. W tych grupach na Państwa życzenie mogą być przeprowadzone elementy jazdy w świeżym śniegu i snowparku.

Wstępny podział na grupy zaawansowania, ustala szef wyszkolenia Allegry każdego z wyjazdów, na podstawie informacji uzyskanych według Państwa wstępnych deklaracji, aczkolwiek ostateczna weryfikacja umiejętności następuje pierwszego dnia szkoleń na stoku.

W ramach szkolenia narciarskiego i snowboardowego zapewniamy:

- 6 dni szkoleń po 2 godziny dziennie, poprzedzone wspólną rozgrzewką

- zróżnicowanie pod kątem zaawansowania grupy szkoleniowe

- opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej Allegry

- nowoczesne metody nauczania

- video coaching (video analiza postępów w nauce)

- zawody narciarskie i snowboardowe z medalami i nagrodami dla zwycięzców

- certyfikaty zaświadczające o zdobytych nowych umiejętnościach


Atrakcje Wieczorne Apres Ski

Wyjazdy z Allegrą to nie tylko starannie wyselekcjonowane hotele, profesjonalne szkolenia na stoku i najlepsze alpejskie regiony, ale także moc pozytywnych wrażeń przy wspólnej zabawie, czasem nawet do białego rana.

Zapraszamy na organizowane przez nas wieczory APRES SKI :

- W mroźne wieczory rozgrzejemy Państwa gorącą atmosferą na Ice Party, śpiewami na karaoke, zabawą w kalambury, tańcami w butach narciarskich w zaprzyjaźnionych Disco-Barach, czy wspólnymi wyjściami na dyskoteki.

- Dla wszystkich chłonnych wiedzy narciarzy i snowboardzistów będą wieczory ze szkoleniem z serwisu i konserwacji sprzętu narciarsko-snowboardowego, filmami extreme oraz nowinkami sprzętowo-odzieżowymi.

- Tygodniowy plan wieczornych szaleństw uzupełnimy o najlepsze atrakcje APRES SKI, które proponuje nam każdy region narciarski. Będą więc wyjścia na lodowisko, thermy, nocne zjazdy z pochodniami oraz degustacje lokalnych przysmaków (bilety wstępów są dodatkowo płatne).


Data rozpoczecia Data zakończenia SkiPass w cenie Cena
2020-01-11 2020-01-18 4 390,00 PLN Wylicz cenę
2020-01-18 2020-01-25 4 390,00 PLN Wylicz cenę
2020-01-25 2020-02-01 4 390,00 PLN Wylicz cenę
2020-02-08 2020-02-15 4 990,00 PLN Wylicz cenę
2020-02-15 2020-02-22 4 990,00 PLN Wylicz cenę

Cena zawiera:

zakwaterowanie 7 noclegów, wyżywienie FB PLUS, szkolenie narciarskie i snowboardowe (2h x 6 dni), przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci oraz młodzieży (6h x 6 dni) , animacje wieczorne dla dzieci , atrakcje wieczorne Apres Ski dla dorosłych ,ubezpieczenie, opiekę rezydenta.

Zniżki:

w terminach: 11-18.01; 18-25.01; 25.01-01.02 dla 3 i 4 osoby w pokoju: dzieci do 2,99 opłata stała 100 zł, dzieci w wieku 3-5,99 – opłata stała 2150 zł, dzieci w wieku 6-14,99 – zniżka 1000 zł

w terminach: 8-15.02; 15-22.02 dla 3 i 4 osoby w pokoju: dzieci do 2,99 opłata stała 100 zł, dzieci w wieku 3-5,99 – opłata stała 2350 zł, dzieci w wieku 6-14,99 – zniżka 1100 zł.


Dopłaty:

w terminach: 11-18.01; 18-25.01; 25.01-01.02 do pokoju typu Family Comfort– 1050 zł, dopłata do pokoju typu Family Suite Superior– 1950, dopłata do pokoju jednoosobowego – 850 zł

w terminach: 8-15.02; 15-22.02 dopłata do pokoju typu Family Comfort– 1200 zł, dopłata do pokoju typu Family Suite Superior – 3350 zł, dopłata do pokoju jednoosobowego – 950 zł.

Opłaty stałe: opłata klimatyczna dla osób powyżej 17 roku życia – 2,6 EUR/dzień, (obligatoryjna, płatna na miejscu),


Adres hotelu:

Falkensteiner Club Funimation Katschberg
Adres: Katschberghöhe 20, AT-9863 Katschberghöhe
Telefon: +43 (0) 4734 63 10