/ Szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dzieci


/ JAK TO WYGLĄDA?


Przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci

Przedszkole i szkółka narciarska Allegry to propozycja dla tych wszystkich rodziców, którzy marzą o białym szaleństwie ale nie chcą rozstawać się ze swoimi pociechami. Pragną dzielić z nimi narciarską pasję i pokazać jak można aktywnie spędzać czas zimą. W ramach przedszkola oraz szkółki narciarskiej zapewniamy całodzienny program szkoleniowy w godzinach 10-16, małe zróżnicowane pod kątem zaawansowania oraz wieku grupy szkoleniowe oraz opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej Allegry.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, do naszej oferty wprowadziliśmy również szkolenia snowboardowe dla dzieci i młodzieży.

/ PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE


Szkolenia narciarskie przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat *

W ramach Przedszkoli Narciarskich Allegra Mini- Ski wielkość grup szkoleniowych nie przekracza 6 uczestników, a przy maluszkach stawiających pierwsze kroki są to praktycznie zajęcia indywidualne. Aby uniknąć nadmiernego przemęczenia, lub zniechęcenia do narciarstwa, kurs przeplatany jest zajęciami oraz zabawami bez użycia nart.

Każdy dzień rozpoczyna się spotkaniem o 10 rano na stoku. Po rozgrzewce mali adepci narciarstwa rozpoczynają zajęcia z instruktorami. O godzinie 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Na czas posiłku rodzice mogą dołączyć do swoich pociech lub dzieci mogą pozostać pod opieką instruktorów (lunch dodatkowo płatny, ok 10 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego). Po lunchu, w zależności od potrzeb i sił, dzieci mogą kontynuować jazdę na nartach lub pozostać z jednym z wyznaczonych instruktorów, który organizuję dzieciom gry i zabawy w restauracji na stoku, lub - jeśli dopisuje pogoda - na śniegu. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.

* podczas wyjazdów w ośrodkach narciarskich: Folgaria, Val di Sole oraz Val di Fiemme przedszkole narciarskie prowadzone jest dla dzieci już od 3 roku życia. Oznacza to, iż tam gwarantujemy opiekę na stoku dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia, nawet w przypadku jeśli po podjętej próbie nauki nie będą w stanie kontynuować zajęć z instruktorem. Pozostaną wówczas pod opieką Niani. W pozostałych regionach narciarskich możemy warunkowo przyjąć na przedszkole narciarskie dziecko, które ukończyło 3,5 latka, natomiast jeśli po dwóch dniach szkolenia dziecko będzie wyraźnie odstawało od reszty grupy, wówczas niestety będziemy musieli zwrócić się z prośbą do Rodziców o zabranie malucha pod swoją opiekę.

/ SZKÓŁKA NARCIARSKA


Szkółka narciarska przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12; 13-16 lat

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10 rano na stoku i prowadzone są w grupach nie przekraczających 9 uczestników. Tak jak w przypadku przedszkola Allegra mini Ski o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch (dodatkowo płatny, ok 10 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego) Po przerwie dzieci i młodzież kontynuują jazdę z instruktorami. Nie jest to już jednak stricte nauka, a bardziej jazda dowolna z elementami zabawy pod opieką instruktorów, w związku z czym grupy mogą być wtedy nieco bardziej liczne. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.


/ SZKÓŁKA SNOWBORDOWA


Szkółka snowboardowa dla dzieci i młodzieży przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12; 13-16 lat

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, do naszej oferty wprowadziliśmy również szkolenia snowboardowe dla dzieci i młodzieży. Szkolenia prowadzone są przez naszych instruktorów snowboardu w oparciu o najnowszy program nauczania SITS. Program dostosowany jest do indywidualnych umiejętności i predyspozycji uczestników. Zajęcia realizowane są wymiarze 3 godzin dziennie, od godziny 10 do 13. Podobnie jak w przypadku szkółki narciarskiej o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Po lunchu dzieci i młodzież mogą kontynuować jazdę pod opieką instruktora narciarstwa.

* Młodzież w wieku od 13 lat może również korzystać bezpłatnie ze szkoleń snowboardowych w grupach dla dorosłych, które mają jednak wymiar jedynie 2 godzin dziennie.


Wszystkie zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży realizowane będą przy minimum 6 uczestnikach.

Dla klientów Wyjazdów Klubowych Allegry przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci i młodzieży wliczona jest w cenę wyjazdu. Szkółka snowboardowa jest dodatkowo płatna i cena za 6 dniowy kurs to 700 zł/os.

Dla klientów którzy wykupili zakwaterowanie w apartamentach, wszystkie pakiety szkoleniowe są dodatkowo płatne:

  • - cena pełnego 6 dniowego pakietu w ramach przedszkola oraz szkółki narciarskiej (6 dni x 6 godzi na stoku): 1600 zł
  • - cena 6-dniowego szkolenia w ramach szkółki snowboardowej (6 dni x 3 godziny na stoku): 1050 zł
  • - cena 6 -dniowego szkolenia Race Club 3h + 3h opieki po nartach: 1800 zł