Pakiety dla dzieci - przedszkole i szkółka narciarska | Alpy Włochy i Austria

Jest to propozycja dla tych wszystkich rodziców,

którzy marzą o białym szaleństwie ale nie chcą

rozstawać się ze swoimi pociechami. Pragną dzielić

z nimi narciarską pasję i pokazać jak można aktywnie

spędzać czas zimą. Jednocześnie mogą oni

wygospodarować na stoku czas dla siebie,

podczas gdy ich dzieci będą szkolić swoje

umiejętności pod czujnym okiem instruktorów.

Przedszkole Allegra Mini-Ski i
szkółkanarciarska Allegra Ski dla dzieci

Całodzienny, autorski program szkoleniowy, przygotowany jest w oparciu o program nauczania PZN i wieloletnie doświadczenie, naszej sprawdzonej, polskojęzycznej kadry instruktorskiej. Aby efekty nauki były jak najlepsze nasi instruktorzy dzielą uczestników szkolenia nie tylko ze względu na wiek, ale również umiejętności oraz predyspozycje motoryczne dzieci.

W każdym z naszych Hoteli Klubowych po nartach, przez około 2 godziny dziennie organizowane są animacje wieczorne. Dla naszych małych narciarzy przygotowaliśmy wesołe gry, konkursy, sportowe turnieje, jest wspólne oglądanie filmów, czytanie bajek i lepienie z plasteliny. To czas w którym rodzice mogą w spokoju skorzystać z hotelowych strefy wellness czy relaksować się przy lampce lokalnego wina.

W ramach Allegra Mini-Ski oraz Allegra Ski zapewniamy:

  • całodzienny program szkoleniowy w godzinach 10-16
  • małe, zróżnicowane pod kątem zaawansowania oraz wieku, grupy szkoleniowe
  • opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej Allegry
  • opiekę Niani Allegry (opieka na stoku dla dzieci zmęczonych jazdą na nartach)
  • zawody narciarskie z medalami na zakończenie wyjazdu
  • codzienny popołudniowy program animacyjny

Przedszkole narciarskie Allegra Mini-Ski
przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat *

Wielkość grup dziecięcych nie przekracza 6 uczestników, a przy maluszkach stawiających pierwsze kroki są to praktycznie zajęcia indywidualne. Aby uniknąć nadmiernego przemęczenia, lub zniechęcenia do narciarstwa, kurs przeplatany jest zajęciami oraz zabawami bez użycia nart.

Każdy dzień rozpoczyna się spotkaniem o 10 rano na stoku. Po rozgrzewce mali adepci narciarstwa rozpoczynają zajęcia z instruktorami. O godzinie 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Na czas posiłku rodzice mogą dołączyć do swoich pociech lub dzieci mogą pozostać pod opieką instruktorów (lunch dodatkowo płatny, ok 7 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego). Po przerwie rozpoczyna się tzw opieka NIANI ALLEGRY. Jest to najczęściej jedna z naszych instruktorek która organizuję dzieciom gry i zabawy w restauracji na stoku, lub - jeśli dopisuje pogoda - na śniegu. Po lunchu, w zależności od potrzeb i sił , dzieci mogą kontynuować jazdę na nartach. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.


* na wyjazdach klubowych w ośrodkach narciarskich Val di Fassa i Folgaria przedszkole narciarskie prowadzone jest dla dzieci już od 3 roku życia.

Szkółka narciarska AllegraSki
przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 / 13-16 lat

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10 rano na stoku i prowadzone są w grupach nie przekraczających 9 uczestników. Tak jak w przypadku przedszkola Allegra mini Ski o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch (dodatkowo płatny, ok 7 EURO/ dzień w zależności od regionu narciarskiego) Po przerwie dzieci i młodzież kontynuują jazdę z instruktorami. Nie jest to już jednak stricte nauka, a bardziej jazda dowolna z elementami zabawy, pod opieką instruktorów, w związku z czym grupy mogą mieć wtedy nieco bardziej liczne. Zajęcia na stoku kończą się o godzinie 16.

Szkółka snowboardowa dla dzieci i młodzieży
przeznaczonadla dzieci i młodzieży w wieku 7-12 / 13-16 lat

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, do naszej oferty wprowadziliśmy również szkolenia snowboardowe dla dzieci i młodzieży. Szkolenia prowadzone są przez naszych instruktorów snowboardu w oparciu o najnowszy program nauczania Polskiego Związku Snowboardowego. Program dostosowany jest do indywidualnych umiejętności i predyspozycji uczestników. Zajęcia realizowane są wymiarze 3 godzin dziennie, od godziny 10 do 13. Podobnie jak w przypadku szkółki narciarskiej o 13 zaplanowana jest przerwa na wspólny lunch na stoku. Po lunchu dzieci i młodzież mogą kontynuować jazdę pod opieką instruktora narciarstwa.

Szkółka snowboardowa dla dzieci dodatkowo płatna - 500 zł/os, 6-dniowy kurs.